FBC Vikings K.Náchod
6:2(1:0,1:1,4:1)
so 7. 9. 2024 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, 1. liga mužů, 1. kolo

Butchis v poslední třetině převálcoval Kopřivnici

Kolaps kopřivnické defenzívy v poslední části zápasu sebral vikingům šanci na dobrý výsledek a z Prahy se vracejí bez bodů.

Po dlouhé cestě do Prahy se vikingové na hřišti nějakou dobu hledali. Hodně nepřesností ve hře a k tomu špatná koncovka kopřivnických útočníků vyústila v dvoubrankové manko, které pro domácí zařídili v 6. minutě osamocený Matoulek a minutu na to navyšoval po rozehrávce volného úderu Petráň.

Trenér Blažek reagoval změnami v sestavě a od druhé části se hra vyrovnala. Ve 36. minutě domácí zastavili rychlý výpad Kopřivnice a z následné bleskové akce skóroval Pavlíček. Vikingové si připsali první úspěch v přesilové hře, když povedenou akci zakončoval Kostelník do poloprázdné brány. Ještě veseleji bylo ve 32. minutě, když Zátopek přidal kontaktní branku. Ve 36. minutě si vikingové po rohu neuhlídali Matoulka a ten od mantinelu propálil bezmocného Pinďáka. Pátou branku pak přidal po zbytečné ztrátě Veleba. Závěr druhé části ale patřil Kopřivnici. Kostelník předvedl své šikovné ruce, obelstil obránce i gólmana Bednáře a korigoval na 5:3.

Na začátku třetí třetiny se šance na zvrat vikingům rozplynula. Laxní přístup v obraně a individuální chyby doslova otevřely dveře před kopřivnickou bránu a zkušení hráči domácích to po zásluze potrestali. Kopřivnice do konce zápasu inkasovala celkem 6x a připisuje si v této sezóně první porážku.

Vikingové můžou své zaváhání napravit již tuto sobotu na domácí palubovce proti Slávii Plzeň. Utkání začíná v 18:00 hodin.

BUTCHIS - FBC Vikings Kopřivnice 11:3 (2:0, 3:3, 6:0)
branky: 6. Tomáš Matoulek, 7. Michael Petráň, 26. Šimon Pavlíček, 36. Tomáš Matoulek, 38. David Veleba, 46. David Veleba, 48. David Veleba, 49. Filip Černý, 51. Šimon Hronek, 58. David Veleba, 60. Matěj Čelakovský - 30. Jakub Kostelník, 32. Vojtěch Zátopek, 39. Jakub Kostelník; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 153; zásahy brankářů: Adam Bednář 20 - Martin Pinďák 16