FBC Vikings K.Orka
3:6(0:2,0:2,3:2)
so 19. 10. 2024 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, 1. liga mužů, 7. kolo

Důrazná Orka okradla Vikings o všechny body

Kopřivnice v sobotu nenašla účinný recept na obranu Staré Boleslavi. Hosté hráli velice důrazně a postupně trestali zaváhání domácích až jejich náskok narostl na rozdíl šesti branek. Vikingové ale přesto bojovali až dokonce a v závěru se jim alespoň podařilo výsledek korigovat na konečných 3:6.

Utkání odšpuntoval ve 4. minutě Matěj Bruner, který zachytil nepovedený výhoz Martina Pinďáka. V 17. minutě pak za záda kopřivnického brankáře propadla tečovaná střela Honzy Sedláka.

Třetí branku přidala Orka po rozehrávce volného úderu, když se na konci povedené kombinace podruhé skóroval Matěj Pruner. Domácí se snažili vývoj utkání zvrátit, ale naráželi na pevnou obranu Staré Boleslavi. Čtvrtou branku hostů přidal z rychlého protiútoku Jakub Kárník.

Po vyloučení kopřivnického kapitána Honzy Monsporta se Orka prosadila i v početní výhodě.  Matěj Pruner zamířil nechytatelně do pravého horního rohu a zkompletoval hattrick. Ve 48. minutě vikingové neubránili další rozehrávku volného úderu a Robin Havlina přesnou ranou vyhnal Pinďáka z brány. Kopřivnice se ale nevzdala a bojovala až do konce. Deset minut před koncem se konečně podařilo překonat gólmana hostů Vojtu Žáčka, když se přesnou ranou prezentoval Tomáš Kusz. Druhou branku si Tomáš nechal do závěrečné powerplay a vteřinu před koncem zapadla do brány tečovaná střela Lukáše Michny, který upravil na konečných 3:6.

Nejlepší hráči utkání byli vyhlášeni Matěj Pruner a Tomáš Kusz.

FBC Vikings Kopřivnice - ASK Orka Stará Boleslav 3:6 (0:2, 0:2, 3:2)
branky: 50. Tomáš Kusz, 60. Tomáš Kusz, 60. Lukáš Michna - 4. Matěj Pruner, 17. Jan Sedlák, 21. Matěj Pruner, 24. Jakub Kárník, 45. Matěj Pruner, 48. Robin Havlina; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 157; zásahy brankářů: Martin Pinďák 14, Martin Sklář 4 - Vojtěch Žáček 19;