Související zápasy

Junioři na domácím turnaji zářili a po suverénních výhrách 11:1 a 7:0 si připsali plný počet šesti bodů do tabulky.

FBC Vikings Kopřivnice : Z.F.K. Petrovice  11 : 1 (3:0, 4:0, 4:1)

Branky : K. Malcho, J. Pitek, M. Melčák, M. Melčák, O. Dostál, F. Mikušek, O. Škývara, A. Myslikovjan, T. Linart, V. Štěpán, F. Mikušek

V sobotu se na domácím palubovce v Kopřivnici utkali junioři FBC Vikings Kopřivnice s týmem z Petrovic. Mladí Vikingové nezaváhali a svým dominantním výkonem si připsali všechny body, když soupeře přehráli jednoznačně 11:1. Od začátku zápasu byli junioři Kopřivnice aktivnější a svým pohybem neustále tlačili na obranu soupeře. První třetinu vyhráli domácí přesvědčivě 3:0, ve druhé třetině pokračovali ve stejném tempu a skóre navýšili na 7:0. V závěrečné části utkání se Petrovicím podařilo vstřelit gól, ale Vikingové přesto kontrolovali hru a třetí třetinu ovládli poměrem 4:1.Konečný výsledek 11:1 jasně dokládá herní převahu domácího týmu, který si díky týmovému výkonu a kvalitnímu zakončení připsal důležité body do tabulky.

FBC Vikings Kopřivnice : S.K. P.E.M.A. Opava 7 : 0  (1:0, 2:0, 4:0)

Branky : T. Baroš, F. Mikušek, D. Kusz, A. Myslikovjan, O. Škývara, D. Kusz, J. Pitek

Vikingové ve svém druhém utkání proti Opavě předvedli zodpovědný výkon a zcela zaslouženě zvítězili 7:0. Zápas začal v rychlém tempu, kdy se oba týmy snažily kontrolovat hru, ale obrany pracovaly velmi disciplinovaně. První třetina tak nabídla vyrovnaný florbal, kde si obě mužstva vytvořila několik slibných šancí. Přesto byli Vikingové těmi, kdo prolomili obrannou linii soupeře a díky přesné střele si odnesli do kabiny těsné vedení 1:0.

Druhá třetina přinesla výraznější tlak domácího týmu, který postupně začal přebírat otěže utkání do svých rukou. Vikingové se snažili přehrát soupeře kombinací a svou aktivitou v útočném pásmu. Výsledkem byly další dva góly, které upevnily jejich náskok na 3:0. Opava se pokoušela odpovědět rychlými protiútoky, ale obrana Vikingů pracovala bezchybně. Klíčovým faktorem byl také výkon brankáře Lukáše Heuera, který několikrát podržel svůj tým skvělými zákroky.

Třetí třetina se již nesla zcela v režii domácího celku, který naplno využil únavu soupeře. Vikingové předvedli útočný festival, kdy čtyřikrát rozvlnili síť za zády opavského brankáře. Aktivní pohyb, rychlá kombinační hra a přesné zakončení rozhodly o jednoznačném výsledku 7:0. Vikingové tak zcela ovládli závěr zápasu.

Sestava : D. Kusz, O. Škývara, A. Myslikovjan, V. Štěpán, T. Linart, T. Baroš, J. Pitek, K. Malcho, V. Jiřík, F. Mikušek, Š. Trávníček, B. Janek, R. Janek, M. Melčák, O. Dostál, R. Vřesňák, L. Heuer