Související zápasy

Junioři na úvod sezóny zdolali Paskov i Havířov

Vyrovnanou bitvu se zálohou Torpeda Havířov rozhodl v závěru utkání pohotovou dorážkou Linart. S Paskovem museli vikingové dokonce dohánět dvoubrankové manko, ale zlepšenou hrou ve druhé části dokázali srovnat a v poslední třetině strhli vedení na svou stranu.

V prvním utkání nové florbalové sezóny se Kopřivnice utkala s Torpedem Havířov B. Vikingové vstoupili do zápasu velmi aktivně a hned od začátku si vytvořili několik nebezpečných příležitostí. Přesto to byli hráči Havířova, kteří dokázali dokonce dvakrát skórovat. Jediný gól Kopřivnice v této třetině zaznamenal, po nahrávce Matěje Melčáka, Tomáš Linart. V druhé třetině Kopřivnice zvýšila tempo a převzala kontrolu nad hrou. Vyrovnávací branku na 2:2 vstřelil Kryštof Malcho, kterému asistoval Viktor Štěpán. O chvíli později pak Ondřej Škývara, s pomocí asistenta Benjamína Janka, poslal Vikingy do vedení 3:2.Třetí třetina přinesla vyrovnanou hru a Havířovští dokázali vyrovnat. Ke konci zápasu se však štěstí přiklonilo na stranu Vikingů, když po střele Ondřeje Škývary zajistil vítězný gól z dorážky Tomáš Linart. Kopřivnice tak bere první tři body v sezóně a vstupuje do ročníku vítězně.

Ve druhém zápase se Vikingové střetli s aktivně hrajícím týmem Paskova, u kterého bylo od začátku jasné, že půjde o těžkého soupeře. Paskov dominoval první třetinu zaslouženě vyhrál 2:0. Vikingové se však nevzdali a po přihrávce Adama Myslikovjana snížil Filip Mikušek na rozdíl jediné branky. Krátce na to, v přesilové hře, vyrovnal Adam Myslikovjan. Ve třetí třetině byli Vikingové aktivnější, což se jim vyplatilo a po střele Jakuba Pitka šli do vedení. Konečné skóre 4:2 potvrdil gólem do prázdné branky Matěj Melčák. Vikingové si tak z prvního hracího víkendu odvážejí plný počet bodů.