EaglesFBC Vikings K.
5:2(1:0,1:1,3:1)
ne 8. 9. 2024 18:00 @ SH Gymnázium Orlová, Pohár, 4. kolo

Kopřivnice překvapivě v poháru končí

Po včerejším vítězném utkání 1. ligy s Náchodem dnes Vikingové překvapivě nestačili na divizní celek z Orlové a v poháru velice brzy končí.

Orlová hrála od začátku velmi aktivně a v 6. minutě vstřelila zásluhou Šimíka vedoucí branku. Kopřivnice dokázala srovnat až ve druhé třetině, když se v početní výhodě prosadil Frýdl. Ještě do konce druhé části si ale domácí vzali vedení zpátky, když ve 37. minutě prostřelil Skláře Sasyn. Vikingové se nemohli prosadit, jejich pokusy pochytal skvělý Brož nebo se několikrát rozezněla branková konstrukce. Ve 45. minutě skončila v kopřivnické bráně dalekonosná střela Loudy a domácí odskočili na dvoubrankový rozdíl. V 51. minutě Kopřivnice inkasovala dokonce ve vlastní přesilové hře a bylo jasné, že bude muset v koncovce hodně riskovat. Zázrak se ale nekonal. Teprve v poslední minutě korigoval pohotovou dorážkou Janek na 4:2, ale o výsledku už bylo rozhodnuto a navíc ihned po rozehrávce přidali domácí pátou branku do prázdné brány.

1. FBK Eagles Orlová - FBC Vikings Kopřivnice 5:2 (1:0,1:1,3:1)
branky: 6. Ondřej Šimík, 37. Jakub Sasyn, 45. Lukáš Louda, 51. Martin Tököly, 60. Adam Kučera - 23. Vojtěch Frýdl, 60. Tomáš Janek; rozhodčí: Filip Górny - Adam Langer; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 68; zásahy brankářů: Vít Brož 20 - Martin Sklář 16

Komentář trenéra domácích Lukáše Loudy: Dnes velmi kvalitní zápas. Musím pochválit všechny za bojovnost a že hráli co jsme si před zápasem řekli. Děkuji také skvělým divákům. Letos nás opět v pohárů čeká svátek, kdy do Orlové přijede extraliga a tohle bude zápas za odměnu pro celý klub. Těšíme se. Děkuji všem za utkání.

Komentář trenéra Kopřivnice Vladimíra Blažka: Zasloužená výhra domácích, kteří nás předčili v nasazení a produktivitě. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme úspěšné pokračování v poháru i soutěži.