ÚstíFBC Vikings K.
4:3 po prodl.(2:1,0:0,1:2)
so 12. 10. 2024 17:00 @ SC SLUNETA Ústí n/L, 1. liga mužů, 6. kolo

Napínavý zápas v Ústí dotáhli Vikingové do prodloužení

Po dlouhé cestě svedli v sobotu kopřivničtí florbalisté vyrovnanou bitvu na palubovce Ústí. V poslední třetině smazali dvougólové manko a poslali zápas do prodloužení. V něm se ale nakonec prosadil ústecký Dan Semerád a domácí získali bonusový bod pro sebe.

V úvodní třetině se domácí florbalisté ujali vedení díky brance Jana Dobosze v 8. minutě. Vikingové se však nenechali zahanbit a po velké chybě v rozehrávce domácího týmu, srovnal v 19. minutě Robert Socha. Do konce třetiny se ale ještě stihnul prosadit ústecký Vít Pavelka, a tak šli vikingové do kabin s jednobrankovým mankem.

V prostřední části měli vikingové obrovskou šanci vyrovnat, ale bohužel se jim nepodařilo zužitkovat početní výhodu a v závěru  druhé třetiny Tomáš Janek neproměnil trestné střílení.

Ve 45. minutě pohotovou dorážkou uklidnil domácí Vít Pavelka a Ústí odskočilo na dvoubrankový rozdíl. Jiskřičku naděje pro Kopřivnici vykřesal v 55. minutě Lukáš Michna. V závěrečné powerplay se vikingům podařilo domácí florbalisty zatlačit před jejich bránu a 7 vteřin před koncem poslal Vojtěch Zátopek šťastnou tečí zápas do prodloužení.

V prodloužení začali vikingové aktivně a první 2 minuty domácím nepůjčili míček. V 63. minutě se ale z první příležitosti prosadil Dan Semerád a bonusový bodík si nakonec připsalo Ústí.

Florbal Ústí - FBC Vikings Kopřivnice 4:3p (2:1, 0:0, 1:2)
branky: 8. Jan Dobosz, 19. Aleš Vlach, 45. Vít Pavelka, 63. Dan Semerád - 17. Robert Socha, 55. Lukáš Michna, 60. Vojtěch Zátopek; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 3 + Jakub Kolstrunk OS:4; využití: 0:0; diváků: 242; zásahy brankářů: Matěj Dobosz 15 - Martin Sklář 19