FBC Vikings K.Štíři
4:5(2:1,1:4,1:0)
so 5. 10. 2024 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, 1. liga mužů, 5. kolo

Štíři vikingům ukončili domácí neporazitelnost

Vikingové nepovedenou druhou třetinou ztratili dobře rozehraný zápas s Českými Budějovicemi a přes mohutný závěrečný tlak nedokázali odvrátit těsnou porážku 4:5.

Kopřivnice byla v první třetině aktivnější a po brankách Honzy Tomana a Tomáše Kusze odskočila do dvoubrankového vedení. Budějovice ale do přestávky dokázali korigovat, když se v 17. minutě prosadil Michal Borovka.

Ve druhé třetině se karta obrátila a aktivitu převzali hosté. Po brankách Dominika Vlčka a Matěje Hladíka se Štíři dostali do vedení. Ve 29. minutě domácí vyrovnali, když se poprvé v utkání prosadil Lukáš Michna. Hosté hráli velmi koncentrovaně v obraně a hrozili z rychlých protiútoků. Po samostatném úniku vrátil hosty do vedení Jan Králík a další úder uštědřil vikingům Jiří Koklar, který našel skulinku mezi nohama Martina Skláře.

Do závěrečné části nastoupila Kopřivnice velice odhodlaně a místy dostávala hosty pod velký tlak. V koncovce se ale  tentokrát střelcům příliš nedařilo. Ve 46. minutě se se štěstím prosadil podruhé v utkání Lukáš Michna a přiblížil domácí na rozdíl jediné branky. Obě družstva pak promarnily své přesilovky a těsný náskok drželi hosté až do závěrečných minut. Poslední dvě minuty Kopřivnice riskovala a v powerplay Štíry doslova zmáčkla, ale v klíčových momentech střelci selhali. Budějovice tak připravili Vikings o domácí neporazitelnost.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Štíři Č. Budějovice 4:5 (2:1, 1:4, 1:0)
branky: 6. Jan Toman, 14. Tomáš Kusz, 29. Lukáš Michna, 46. Lukáš Michna - 17. Michal Borovka, 24. Dominik Vlček, 28. Matěj Hladík, 35. Jan Králík, 37. Jiří Koklar; rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 208; zásahy brankářů: Martin Sklář 20 - Tomáš Švehla 23