Související zápasy

V Ostravě získaly ženy všech 6 bodů

Ve 3. a 4. kole 2 ligy žen porazily ženy Vikings Ostravu B a Krnov a připsaly si do tabulky 6 bodů.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

V prvním zápase se kopřivnické ženy střetly s rezervou Ostravy, která rok co rok s přehledem vyhrává 2.ligu žen a jejíž hráčky mají velké zkušenosti s ženskou extraligou. Celý zápas měl vysoké tempo a hned od začátku zápasu si soupeřky získaly převahu s množstvím střel, ale do vyložených šancí je naše ženy nepouštěly, naopak po jednom z protiútoků se jako první samy prosadily po ose Polášková– Svobodová (1:0). Vedení však netrvalo dlouho a za 2.min to bylo 1:1. Před koncem 1.třetiny se v oslabení po samostatné akci prosadila Černošková (2:1), ale ještě stejné vyloučení soupeřky dokázaly potrestat a do přestávky to bylo 2:2. Tlak soupeřek neustával ani ve 2.třetině a jejich šance narůstaly. Jednu z nich se jim podařilo využít a poprvé šly do vedení, 2:3. Následně kopřivnický ženám už podruhé v zápase pomohl nezměrný fyzický fond a bojovnost Denisy Černoškové, která vybojovala míček, oběhla dvě hráčky i golmanku soupeřek a vyrovnala na 3:3. Dvě minuty před koncem 2.třetiny soupeřky využily přesilovku brilantně zahranou standardní situací 3:4. Ve 3.třetině naše ženy zvýšily aktivitu směrem dopředu a dvěma góly během jedné minuty se jim podařilo zápas otočit. Nejprve Machová vysunula Mikovou, která blafákem překonala golmanku soupeřek a poté Miková vybojovala v rohu útočného pásma míček a poslala ho zcela volné Machové, které jej poslala do brány 5:4. I přes velký tlak hráček Ostravy, které více jak 2.minuty hrály v šesti proti pěti, florbalistky Vikings nápor ustály a vybojovaly velké vítězství. Výborný výkon podala golmanka Hromádková.

FBC ORCA Krnov - FBC Vikings Kopřivnice 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Druhý zápas sehrály ženy Vikings s družstvem Krnova. Bylo těžké výkonem navázat na předešlý zápas. Proti soupeři, který hrál pozorně v obraně a hrozil rychlými breaky, se družstvo žen trochu trápilo. V 1.třetině zásluhou Mikové vstřelily naše ženy první branku a v druhé třetině svíraly krnovské soupeřky na jejich polovině, ale přísloví nedáš dostaneš opět nabylo platnosti, když hráčky Orky dvěma rychlými kontry otočily skóre na 1:2. Ze začátku 3.třetiny Svobodová po přihrávce Poláškové vyrovnala na 2:2. V polovině poslední třetiny se našim ženám naskytla příležitost ke skórování v přesilovce. Ikdyž si kopřivnické ženy brankové příležitosti vypracovaly, ke gólu jim pomohly soupeřky. Machová zachytila jejich špatnou rozehrávku, rychle poslala na Poláškovou, která vstřelila vítězný gól. Zbytek zápasu si již naše hráčky pohlídaly. Je třeba vyzdvihnout výkon, po letech navrátivší, golmanky Dorňákové (dříve Zajícové), která pochytala všechny šance krnovské Nykodémové.

V obou zápasech dokázaly kopřivnické ženy otočit nepříznivé skóre zápasu a ukázaly tím vnitřní sílu týmu a hlavně za výkon v prvním zápase si všechny hráčky zaslouží veliké uznání.

Sestava: Hromádková A., Dorňáková T. – Staškovanová D., Herblichová M., Lípová K., Žáčková L. – Polášková M., Svobodová P. „C“, Prašivková A., Sýkorová I., Miková L., Černošková D., Machová A.