FBC Vikings K.Náchod
6:2(1:0,1:1,4:1)
so 7. 9. 2024 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, 1. liga mužů, 1. kolo

Vikingové premiéru v 1. lize zvládli a na domácí palubovce porazili Náchod

Celodenní oslavy 25 let kopřivnického florbalu završili Vikingové sladkou vítěznou tečkou a po 11 letech čekání zvítězili v souboji nováčků 1. ligy nad Náchodem 6:2.

Utkání začali aktivněji domácí a hned v úvodu si vypracovali i několik slibných příležitostí. Po vyloučení Knettiga na začátku 3. minuty se Kopřivnice usadila na polovině soupeře natrvalo. Kombinace ale vikingům vázla a náchodští se dokázali ubránit. V polovině 5. minuty rozhodčí opět vylučovali na trestnou lavici musel Vlášek. Ani tentokrát se Kopřivnice neprosadila, ale už to bylo o poznání lepší. Na konci 8. minuty, po faulu Janka, si početní výhodu vyzkoušel i Náchod. Ani hostům se ale v početní výhodě příliš nedařilo a dokonce v ní inkasovali první branku. Michna vybojoval míč, proběhl celé hřiště a přesným zakončením překonal brankáře Skalického. V polovině 18. minuty po nepřehledné situaci rozhodčí dvojnásobně vylučovali na straně domácích a Náchod mohl manko smazat. Vikingové se ale dokázali ubránit a do kabin si odnesli zasloužené jednobrankové vedení.

Na další branku si diváci museli počkat až do 32. minuty. Po rychlém rozehrání rohu naservíroval z poza brány Blažek míček Jankovi a ten z bezprostřední vzdálenosti pohodlně přidal druhý kopřivnický zásah. Ve 38. minutě se dočkali své první branky i hosté. Před Pinďákem se k odraženému míčku dostal nejrychleji Macháček a pohotovou dorážkou korigoval na 2:1. Těsné vedení Kopřivnice vydrželo až do druhé sirény.

Na konci 43. minuty signalizovali rozhodčí další vyloučení a na trestnou lavici se musel poroučet Jirka Toman. Těsně po vypršení trestu prostřelil Pinďáka z ostrého úhlu Kříž a bylo srovnáno. Vikingové si ale zanedlouho vzali vedení zpátky. Pohotovou dorážkou se totiž ve 49. minutě prosadil podruhé v utkání Michna. Vikingové se zvedli a krátkém rozmezí přidali zásluhou Kostelníka další dvě branky. V posledních minutách hosté zkoušeli štěstí při hře bez brankáře, ale domácí obrana si počínala velice zkušeně a nedovolila hostům skórovat. Navíc v poslední minutě přidal do prázdné brány šestý gól Tomáš Kusz a bylo rozhodnuto. Kopřivnice bere ze zápasu zaslouženě všechny tři body a spokojený úsměv byl vidět i na tváři nového trenéra kopřivnického A-týmu Vladimíra Blažka.

Ceny pro nejlepší hráče utkání předal místostarosta Kopřivnice David Monsport. Za hosty byl vyhlášen útočník Tomáš Macháček a za domácí si ocenění převzal kopřivnický univerzál Lukáš Michna.

FBC Vikings Kopřivnice - Florbal Primátor Náchod 6:2 (1:0,1:1,4:1)
branky: 9. Lukáš Michna, 32. Tomáš Janek, 49. Lukáš Michna, 52. Jakub Kostelník, 55. Jakub Kostelník, 60. Tomáš Kusz - 38. Tomáš Macháček, 45. Daniel Kříž; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 4:3; využití: 0:0; diváků: 210; zásahy brankářů: Martin Pinďák 21 - Vlastimil Skalický 17