FbC HKFBC Vikings K.
5:9(3:2,1:3,1:4)
ne 29. 9. 2024 17:00 @ SH Třebeš Hradec Králové, 1. liga mužů, 4. kolo

Vikingové vezou z Hradce Králové všechny body

Muži v neděli odcestovali na palubovku lídra 1. ligy a koncentrovaným výkonem dokázali Hradec Králové porazit 9:5.

Úvodní minuty utkání nabídly přítomným divákům opatrnější florbal, ale postupně se obě družstva začala osmělovat. Jako první udeřila z rychlého výpadu Kopřivnice, když na konci povedené kombinace zůstala před Zátopkem odkrytá brána. Hradec dokázal srovnat v oslabení zásluhou Škeříka, ale ještě ve stejné početní výhodě prostřelil domácího brankáře Michna a vikingové opět odskočili do vedení. V 17. minutě se podařilo procedit hradeckému Rusinovi míček těsně za brankovou čáru a skóre bylo opět vyrovnané. V poslední minutě kopřivnická obrana zaspala a po křižné nahrávce poslal domácí poprvé do vedení Velc.

Prostřední část se domácím příliš nepovedla a po zbytečném vyloučení Velce hráli vikingové dlouhou přesilovku 5 na 3. Prvním úspěšným exekutorem se stal Kostelník, který vyrovnával na 3:3 a v závěru početní výhody 5 na 4 se ještě mezi tyče trefil Socha a Kopřivnice šla znovu do vedení. Po vyloučení Janka za nedovolenou vzdálenost si přesilovku vyzkoušeli i domácí, ale neúspěšně a Sklář si připsal několik povedených zákroků. Ve 33. minutě se prosadil podruhé v utkání Škeřík a na tabuli svítil opět nerozhodný stav 4:4. Dlouho to ale nevydrželo a již o minutu později se podruhé v zápase prosadil produktivní Kostelník a vikingové si jednobrankové vedení udrželi až do druhé pauzy.

Kopřivnice nastoupila do poslední části velice koncentrovaně a postupně otupěla útočné snahy domácích. Ve 46. minutě přidal šestý zásah Honza Toman a brankář Šimeček se nechal vystřídat. Do brány se tak dostal na poslední minuty Völgyi. Ani on ale v 56. minutě nezabránil Honzovi Tomanovi skórovat a vikingové odskočili už na tříbrankový rozdíl. Hradec reagoval oddechovým časem a následně se pokusil zvrátit vývoj zápasu v powerplay. Risk domácím ale nevyšel, do prázdné brány se postupně trefili Holaň a Jirka Toman a bylo rozhodnuto. Za domácí pak už jen v poslední minutě zmírnil porážku Rusin.

FbC Respect Hradec Králové - FBC Vikings Kopřivnice 5:9 (3:2, 1:3, 1:4)
branky: 14. Daniel Škeřík, 17. Vojtěch Rusin, 20. Matyáš Velc, 33. Daniel Škeřík, 59. Vojtěch Rusin - 8. Vojtěch Zátopek, 15. Lukáš Michna, 28. Jakub Kostelník, 30. Robert Socha, 34. Jakub Kostelník, 48. Jan Toman, 56. Jan Toman, 57. Ondřej Holaň, 57. Jiří Toman; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 4 + Matyáš Velc OS:1; využití: 0:2; diváků: 100; zásahy brankářů: David Šimeček 13, Dušan Völgyi 4 - Martin Sklář 21