Související zápasy

Ženy doma vybojovaly 3 body

Ženy doma v těžkém startu do sezóny vybojovaly 3 body.

1. SC TEMPISH Vítkovice B - FBC Vikings Kopřivnice 7:8 (3:1, 3:4, 1:3)

V prvním zápase sezóny se ženy Vikings střetly s rezervou Vítkovic a než se stačily pořádně rozkoukat, prohrávaly v 5.minutě 0:3. První domácí gól sezóny střelila při využití přesilovky Herblichová. Hned na začátku 2.třetiny Machová snižovala na 2:3. Ovšem o pouhých 7 vteřin později vítkovické znovu odskočily na 2:4, ale brankový účet této třetiny ještě nebyl u konce. V 17.minutě Machová snižuje na 3:4. Následně soupeřky zvyšují na 3:5. V 21.minutě naše Prašivková střílí 4:5 a Svobodová vyrovnává na 5:5. Nicméně jednu minutu před koncem na branky bohaté třetiny ukončují vítkovické ženy gólem na 5:6. Naše ženy od začátku 3.třetiny svíraly vítkovické před jejich brankou a vynutily si faul, přesilovku využila po krásné akci Prašivková a vyrovnala na 6:6. Čtyři minuty před koncem zápasu Machová po individuální akci poslala kopřivnické ženy konečně do vedení 7:6. Drama však ještě nebylo u konce. Minutu na to soupeřky vyrovnaly 7:7. Nakonec štěstí stálo při domácích a kapitánka Svobodová vstřelila dvě minuty před koncem zápasu vítězný gól.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Intevo Třinec B FM 4:5 (2:0, 1:3, 1:2)

Ve druhém zápase čekaly na naše ženy, jako již tradičně, extraligou posílené třinecké ženy. Od začátku zápasu diktovaly tempo hry a ukazovaly svou fyzickou a technickou převahu. Kopřivnické ženy se musely obejít bez Prašivkové a měly co dělat, aby zabránily inkasování branky, což se jim dařilo a dokonce před koncem 1.třetiny Svobodová využila dvě zaváhání soupeřek a do přestávky šly naše ženy s vedením 2:0. Ve druhé třetině se již soupeřky dokázaly prosadit, a ikdyž domácí Milichová zvyšovala vedení na 3:1, nakonec 2.třetina skončila vyrovnaně 3:3. Hned na začátku 3.třetiny třinecké hráčky odskočily dvěma góly na 3:5. Kopřivnické hráčky nesložily zbraně a Sýkorová v polovině třetiny snižovala na 4:5. Těsně před koncem mohla vyrovnat Polášková, když trefila tyč, ale třinecké hráčky už vedení udržely.

Sestava: G.Štěpánová, A.Holáňová - M.Herblichová, K.Strnadelová, P.Milichová - M.Polášková, I.Sýkorová, A.Prašivková - A.Machová, P.Svobodová "C", L.Míková - D.Staškovanová